• Rastgele
 • Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

  En Son Eklenen Videolar Güncellendi

    

    

   Bu Filmi Çocuklarınıza İzletmeyin | O (It)

   Neden diye sorarsanız eğer, hemen açıklayayım:

   90’lı yıllarda çocuk olanların çoğunda görülen “palyaço” travmasının sebebi işte bu filmdir. O partiderde, doğum günlerinde bizi eğlendiren, güldüren tatlış palyaçolar, bu film (ve tabii ki ulu Stephen King) sayesinde en büyük korkularımızdan biri haline gelmişti. Bu yüzden eğer çocuğunuz varsa bırakın çocuğunuz palyaçoların kırmızı burunlarını görünce kahkaha atmaya devam etsin.

   Stephen King’in nasıl büyük bir yazar olduğunu bu yeni-çevrim ile bir kez daha hatırlıyoruz. En sırdan şeylerden bile müthiş korku hikayeleri çıkartan yazar, bu filme gönül verenler için bambaşka bir yerdedir sanırım.

   İlk olarak 1990 yılında seyirci karşısına çıkan ve büyük başarı kazanan hikaye 2017 yılında, aslından çok da uzaklaşmadan yapılan bir uyarlama ile yeniden sinemalarımızda…

   Hikayemiz küçük bir kasabada geçiyor. Bu kasabada yaşayan çocuklar, nedensiz bir şekilde kaybolmaya başlıyor ve bir türlü bulunamıyorlar.

   Bunlar olurken”Kaybedenler” (Losers) grubunun üyesi 7 çocuk bu olaylarla bağlantısı olan bilinmeyen bir güçle karşı karşıya gelmeye başlarlar.

   Bu güç çocuklara “Pennywise” adında korkunç bir palyaço olarak görünmektedir. Ama onları etkisi altına almasının asıl sebebi her çocuğun kendi kişisel korkusunu öğrenerek, bundan beslenmesidir.

   Yani çocuklar bu ürkütücü yaratıkla savaşmak için önce kendi içlerindeki en büyük korkuyla mücadele etmek zorundadırlar.

   80’lı yılların atmosferinin gölgesinde “korku” türünün temel öğelerini çok güzel kullanarak yapılmış bir film bence “O”.

   Korkutucu bir ev, ürpertici oyuncaklar, karanlık atmosfer, insanı yerinden hoplatan ses efektleri ile bu türün özüne bir saygı duruşu niteliğinde adeta…

   İlk film gibi 2 bölüm halinde olacağı filmin sonunda da belirtilen “O”(It) özellikle atmosferi ile izleyenleri etkileyecek. (Stranger Things dizisini sevenler sözüm size!) Devam filminde ise tıpkı ilk çevrimdeki gibi yıllar sonra grubumuzun buluşmasını izleyeceğiz.

   Ayrıca 90’lı yıllardaki korku sinemasını sevenler & takip edenler için de harika bir örnek olacak. (Müziği de ekleyebiliriz: New Kids On The Block ayrıntısını kaçırmadım :p)

   Yönetmenliğini “Mama” filminden hatırlayacağımız Andy Muschietti’nin yaptığı filmin başrollerinde Bill Skarsgard, Finn Wolfhard (kendisini Stranger Thing’ten hatırlıyoruz), Sophia Lillis, Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff ve Jack Dylan Grazer yer alıyor.

   İlk filmi sevenlerin -büyük ihtimalle beğeneceği- yeni izleyeceklerin ise “korku” filminin en saf, gerçek örneklerinden biriyle tanışacağı “O”(It) filmi sinemalarda…

   Yazımı bitirirken, korkunç palyaçomuzun gerçek haline paylaşmadan gidemezdim. (Bknz: Bill Skarsgard)

  “O” Korku filmi Bedava izle vizyon 2017
  • IMDb puanı: 4.8
  • İzlenme:
  • Yorum: Yorum yapılmamış
  • Tarih:

  O isimli korku filmi vizyona girdi ve rekor kırdı. vizyon filmi izle korkunç bir palyaçonun ölüm saçmasını konu edilmiş bir süper korkunç vizyon filmidir.O isimli korku gerilim türünde vizyona giren süper bir film Stephen King’in romanından tekrar sinemaya uyarlanan bu film küçük bir kasabada 7 çocuğu eve geçeceğim şeytani bir varlığı istiyor bir de ortalığa dehşet saçan palyaço kılıklı katilin ince işler iyice çığırından çıkıyor Çok saçma Yazdığı ne oğlum sattın mı lan sapıttım

 • Tür: Korku Filmi
 • Ekleyen:
 • Etiket:
 • Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  “O” Korku filmi Bedava izle vizyon 2017